Descriere
Element de bază al oricărui tip de sistem fotovoltaic, invertorul este cel care va capta curentul continuu generat la nivelul panourilor fotovoltaice și îl va transforma în curent alternativ.
Victron Energy este unul dintre principalii producători de astfel de dispozitive de pe piață. Produsele lor vin însoțite de un număr mare de beneficii, printre care calitate, fiabilitate și încredere.
Invertorul monofazat Victron Energy Phoenix 24/5000 este un invertor de tip monofazat, care este disponibil într-o gamă de la 24/1200 până la 24/5000. Invertorul monofazat Victron Energy Phoenix Phoenix 24/5000 a fost ales să facă parte din gama de produse disponibile în portofoliul ElectricMark, putând fi soluția ideală pentru nevoile tale.
Specificatii tehnice
| Brand | Victron |
| Model | Phoenix |
| Puterea AC la 25 ° C (VA) | 5000 |
| Puterea maximă (W) | 10000 |
| Tensiunea de ieșire AC (V) | 230 |
| Tensiunea de intrare (V DC) | 19-33 |
| Alimentare | 24V |
| Conexiune | VE.Direct |
| Iesire AC | 1 x 230V |
| Monitorizare | Da |
| Tip sistem | 24V |
| Eficienta maxima | 95% |
| Clasa protectie | Ip 21 |
| Height [MM] | 444 |
| Width [MM] | 328 |
| Depth [MM] | 240 |
| Weight [KG] | 28 |
| Date tehnice Phoenix 24/5000 |




