Descriere
Element de bază al oricărui tip de sistem fotovoltaic, invertorul este cel care va capta curentul continuu generat la nivelul panourilor fotovoltaice și îl va transforma în curent alternativ.
Victron Energy este unul dintre principalii producători de astfel de dispozitive de pe piață. Produsele lor vin însoțite de un număr mare de beneficii, printre care calitate, fiabilitate și încredere.
Invertorul monofazat Victron Energy MultiPlus II 48/5000/70-50 este un invertor de tip monofazat, care este disponibil într-o gamă de la 3 kw până la 5 kw. Invertorul monofazat Victron Energy MultiPlus II 48/5000/70-50 a fost ales să facă parte din gama de produse disponibile în portofoliul ElectricMark, putând fi soluția ideală pentru nevoile tale.
Specificatii tehnice
| Brand | Victron |
| Model | Multiplus II |
| Puterea AC la 25 ° C (VA) | 5000 |
| Puterea maximă (W) | 10000 |
| Tensiunea de intrare (V DC) | 38 – 66 |
| AC nominal output [W] | 5000 |
| Putere Invertor | 2.500-5.000 W |
| Iesire AC | 2 x 230 V |
| Alimentare | 48V230VAC |
| Functie redresor | Da |
| Conexiune | VE.Bus |
| Intrari AC | 2 |
| Tip sistem | 48V |
| Eficienta max | 94% |
| Clasa protectie | Ip 22 |
| Height [MM] | 565 |
| Width [MM] | 323 |
| Depth [MM] | 148 |
| Weight [KG] | 29 |
| Date tehnice MultiPlus II 48/5000/70-50 |




