Descriere
Element de bază al oricărui tip de sistem fotovoltaic, invertorul este cel care va capta curentul continuu generat la nivelul panourilor fotovoltaice și îl va transforma în curent alternativ.
Fronius este unul dintre principalii producători de astfel de dispozitive de pe piață. Produsele lor vin însoțite de un număr mare de beneficii, printre care calitate, fiabilitate și încredere.
Invertorul trifazat Fronius PRIMO HIBRID GEN24 3.0 PLUS este un invertor de tip trifazat, care este disponibil într-o gamă de puteri 3 Kw până la 10 Kw. Invertorul trifazat Fronius PRIMO HIBRID GEN24 3.0 PLUS a fost ales să facă parte din gama de produse disponibile în portofoliul ElectricMark, putând fi soluția ideală pentru nevoile tale.
Specificatii tehnice
| BRAND | FRONIUS |
| MODEL | PRIMO HIBRID GEN24 |
| Ieșire nominală de curent alternativ | 3000 W |
| Putere maxima de iesire | 3000 VA |
| Curent maxim de iesire | 19.40 A |
| Conexiune la rețea | 1~NPE 220 V / 230 V (+ 20 % / – 30 %) |
| FRECVENTA [HZ] | 50 Hz / 60 Hz (45 Hz – 65 Hz) |
| GRAD DE PROTECTIE | IP66 |
| INALTIME [MM] | 530 |
| LATIME [MM] | 474 |
| ADANCIME [MM] | 165 |
| MASA [KG] | 15.4 |
| Date tehnice invertor PRIMO HIBRID GEN24 3.0 PLUS |




