Descriere
În cazul în care dispui de un sistem fotovoltaic off grid sau hibrid, atunci trebuie să știi că regulatorul de încărcare solar este o altă componentă importantă a unui astfel de sistem.
Regulatorul de încărcare solara Victron Energy BlueSolar MPPT 150/45-Mc4 este produs de către Victron Energy și reprezintă una dintre soluțiile pe care echipa ElectricMark ți-o pune la dispoziție. Astfel, acesta îți va proteja acumulatorii împotriva încărcării defectuoase și a deteriorării lor.
Regulatorul de încărcare solară Victron Energy BlueSolar MPPT 150/45-Mc4 dispune de un curent maxim de încărcare de 45A și poate fi folosit pentru acumulatori cu un voltaj de 12/24/48 V.
Așadar, regulatorul de încărcare solară Victron Energy BlueSolar MPPT 150/45-Mc4 îi va oferi sistemului tău fotovoltaic un nivel în plus de siguranță, asigurându-se că durata de viață a acumulatorilor este valorificată maxim.
Specificatii tehnice
| Brand | Victron |
| Model | BlueSolar MPPT 150/35-Mc4 |
| Voltaj Baterie | 12/24/48V |
| Curent maxim de incarcare | 45A |
| Putere nominala fotovoltaica | 12V-650W, 24V-1300W, 48V-2600W |
| Tensiunea maxima solara | 150V |
| Iesire programabila DC | Nu |
| Conexiune bluetooth | optional |
| Conexiune | VE.Direct |
| Protectii | Curent, Scurtcircuit, Temperatura, Voltaj |
| Tip sistem | 12V, 24V, 48V |
| Clasa protectie | Ip22, Ip43 |
| Inaltime [MM] | 215 |
| Latime [MM] | 250 |
| Adancime [MM] | 95 |
| Greutate [KG] | 3 |
| Date tehnice Incarcator solar Victron Energy BlueSolar MPPT 150/45-Mc4 |




